Сьогодні: 08.12.2019
banner468x60
На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу   Ігор ФЕДОРЕНКО.    «Якою може бути відповідальність за поширення інформації з мережі Інтернет, якщо така інформація виявиться недостовірною?»    – На сьогодні в чинному законодавстві України існує тільки цивільно-правова відповідальність друкованого ЗМІ за поширення недостовірної інформації, розміщеної в мережі Інтернет. Такою відповідальністю передбачено наступне. Частиною четвертою статті 32 Конституції України «Кожному гарантується судовий захист права спростовувати недостовірну інформацію про себе і членів своєї сім’ї та права вимагати вилучення будь-якої інформації, а також право на відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої збиранням, зберіганням, використанням та поширенням такої недостовірної інформації».
Компанія COLLAR працює в Чернігові з 1995 року (своє 24-річчя вона відзначатиме 14 грудня). За цей час журналісти не раз спілкувалися із засновниками й топ-менеджерами компанії, бували на виробництві, але прес-тур на це підприємство відбудеться вперше! Запрошуємо представників ЗМІ на власні очі побачити деякі технологічні цікавинки та інноваційні розробки, поспілкуватися з керівниками й навіть «протестувати» деякі вироби. Прес-тур відбудеться в четвер, 12 грудня, орієнтовна тривалість – три години.
На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клуб Ігор ФЕДОРЕНКО. «На яких умовах друковане ЗМІ може використовувати інформацію про публічних осіб, розміщену в Інтернеті, і яка відповідальність передбачається, якщо така інформація виявиться недостовірною?»  – Публічні особи – це особи, «які обіймають державні посади й (або) користуються державними ресурсами, а також усі ті, хто відіграє певну роль у суспільному житті в галузі політики, економіки, мистецтва, соціальній сфері, спорті чи в будь-якій іншій галузі» (Резолюція №1165 (1998) Парламентської асамблеї Ради Європи про право на недоторканність особистого життя).
05 грудня в конференц-залі обласної наукової універсальної бібліотеки ім.Короленка відбудеться інтерактивний міні-тренінг на тему «Гендер, сексизм, фемінізм – основні поняття та визначення». Це партнерський захід обласної бібліотеки та медіа-центру «Моє місто», що проводиться в рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» (щороку триває з 25 листопада до 10 грудня).
На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. В продовження двох попередніх частин консультації стосовно використання інформації з Інтернету, зупинимося сьогодні на поширенні інформації про неповнолітніх. Використовуючи таку інформацію, передусім необхідно дотримуватися приписів чинного законодавства України щодо поширення інформації, яка стосується дітей. Крім вже згаданих у попередніх частинах статей  24, 32 Конституції України та 301, 303, 306 Цивільного кодексу України, слід керуватися наступними нормами:
  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next