Сьогодні: 20.10.2017
banner468x60
У межах проекту «Ґендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики» ми, співзасновники медіа-центру «Моє місто (Чернігів)» Вікторія Сидорова та Геннадій Висоцький, провели моніторинг контенту 5 друкованих видань Чернігівської області (газети «Гарт», «Деснянська правда», «Вісник Че», «Чернігівщина» та «Семь дней») та 5 інтернет-видань («Свобода ФМ», Gorod, «Події і коментарі», «ЧеЛайн»та міський портал Чернігова  0462.ua ) за серпень 2017 року.
Представники громадських організацій та об’єднань реального сектору економіки України зібралися в Чернігові, аби обговорити найгостріші проблеми розвитку бізнесу в країні, а також намітити спільні кроки для їх вирішення. Це третя подібна зустріч, попередні відбулися у Києві та Львові. Організатори конференції в нашому регіоні - Чернігівське обласне об’єднання організацій роботодавців «Сіверщина» та громадська організація «Сяйво Сіверщини» за підтримки Чернігівської районної ради.
Дві третини українських пенсіонерів перебувають за межею бідності, отримуючи пенсію нижче прожиткового мінімуму. Пенсія – це не те, що держава дарує людині, а те, що людина заробила, вона має бути гідною. Уряд пропонує збільшити пенсії в Україні вже з 1 жовтня, а Пенсійний фонд України має для цього відповідні ресурси (зокрема, 12 млрд. грн.). Отже, народні обранці мають підтримати цю реформу й запропонований урядовий законопроект. Такими були ключові тези виступу заступника міністра соціальної політики Миколи Шамбіра на зустрічі з регіональними журналістами, що пройшла 29 серпня в столиці. До обговорення актуальних питань пенсійної реформи в Україні долучилися й чернігівські журналісти.
«Аратта», допоможіть!» - телефонний дзвінок з таким проханням прийняла Ірина Пісня – керівниця театру інтеграції «Дивосад» і соціальна робітниця в проекті «Аратти» Центр денного перебування людей з особливим потребами (що реалізується в нашому обласному центрі за підтримки ЄС). Допомоги потребувала Благодійна ініціатива «Палітра» - вірний друг «Аратти» й «Дивосаду», що опікується переважно людьми, які втратили дах над головою. «Палітра» збирає кошти й проводить благодійні обіди. Причому одна з форм залучення коштів – організація цікавих квестів для дітей.
Начальник УДМС України в Чернігівській області Ксенія Лук’янець, директор Центру розвитку місцевого самоврядування Ірина Кудрик, Прилуцький міський голова Ольга Попенко, депутат Чернігівської міської ради Ірина Березинець – назви посад, начебто, цілковито звичні для нашого вуха й ока, якби не одне але… Всі зазначені особи – жінки, відповідно, й назви їх посад варто вживати у жіночому варіанті: начальниця, директорка, міська голова, депутатка. Це нескладно й гендерно виважено! Але на дверях кабінетів цих успішних жінок, на офіційних сайтах, у прес-релізах і публікаціях їхні посади звучать чомусь у чоловічому роді. І навіть наші колеги-журналістки часто вважають, що це правильно. Але чому!? Пошук відповіді на це, здавалося б, просте запитання, викликав бурхливе обговорення учасниць першої медіа-кавярні з гендерної тематики в Чернігові (місцеві чоловіки цей захід прогнозовано проігнорували).
  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next