Сьогодні: 19.07.2024
banner468x60

Діти з вадами зору мають право жити повноцінним життям

Діти з вадами зору мають право жити повноцінним життям


Експериментальний проект у галузі освіти та виховання дітей з вадами зору буде запроваджений на Чернігівщині та в Донецькій області. Мова йде про інклюзивну освіту, коли діти з особливими потребами (в даному випадку – сліпі та слабо зрячі) навчаються у загальноосвітніх школах разом з іншими, а не ізольовано в інтернатах чи спеціалізованих класах.

 

Водночас роз’яснювальна робота буде проводитися з батьками таких дітей, аби вони повірили в їх потенціал та почали активніше відстоювати їх права.

На жаль, до людей з інвалідністю в Україні продовжують ставитися як до неспроможних добре навчатися, працювати, адекватно діяти у суспільстві. Дітей з інвалідністю звикли приховувати від суспільства. Багато таких дітей з раннього віку мають жити окремо від батьків у спеціалізованих закладах.

- Після закінчення школи-інтернату у них виникають значні проблеми з тим, щоб стати повноцінними членами суспільства. Суспільство повинно дати людині з вадами зору можливість побудувати незалежне життя, - переконана Олена Трубенок, менеджер проекту «Заснування всеукраїнської громадської організації батьків, що мають дітей з вадами зору». – Вони не повинні обирати лише професію масажиста, юриста, музиканта або працювати решту життя в УТОСі. Історія знає приклади, коли сліпі люди ставали лікарями, письменниками, викладачами і навіть працювали міністрами. Ми повинні дати їм цей шанс.

 

Хто, як не найрідніші люди – батьки – можуть допомогти дитині досягти успіху в житті, отримати якісну освіту та нормальну роботу? Саме тому виникла ідея про необхідність заснування всеукраїнської громадської організації батьків, котрі мають дітей з вадами зору. Адже коли одна людина звертається до «високої інстанції», на неї можуть і не звернути уваги. Коли ж це організація, з нею важко не рахуватися. Ініціатори проекту мають на меті не лише захист інтересів таких людей загалом, а й всебічний розвиток потенціалу дітей з вадами зору, покращення якості їх життя в Україні.

 

Як повідомила Олена Трубенок, створення організації для батьків – лише один з етапів реалізації масштабного проекту «На сонці» для дітей з вадами зору, який фінансують приватний голландській фонд Royal Visio, Центр експертизи для людей з вадами зору та незрячих людей (Нідерланди) у співпраці з фондом ProForKids.

 

Сьогодні всі діти з вадами зору в Україні отримують експертний висновок від обласних медичних комісій, які вирішують, до якого типу спецшколи має направлятися дитина. Батьки практично позбавлені при цьому права голосу. Водночас, і батьки, і персонал спецзакладів відчуває брак знань та навичок, необхідних для розвитку прихованого потенціалу дітей з вадами зору.

 

В рамках проекту «На сонці» у двох спеціалізованих школах Чернігова та Слов’янська (Донецька область), будуть запроваджені нові принципи освіти, орієнтовані на дитину і застосування індивідуальних навчальних планів. Адже все більше батьків, котрі мають дітей з вадами зору, усвідомлюють, що їм потрібно впливати на методи навчання, які застосовують до їх незвичайних дітей, а для цього треба активніше втручатися в діяльність відповідальних органів – соціальних, медичних, освітніх.

 

- Наші попередні зустрічі з «цільовою аудиторією» виявили, що все ще дуже багато батьків залишаються пасивними і не мають мужності стати на захист прав своєї дитини, - зазначає Олена Трубенок. – Напевно, їм потрібні додаткові стимули, щоб відійти від традиційної пасивної позиції та бути справжніми захисниками інтересів своїх дітей у державних та будь-яких інших установах. Переконана, що створення «батьківської організації» та перші позитивні успіхи допоможуть їм по-новому поглянути на старі проблеми.

 

Проект «Заснування всеукраїнської громадської організації батьків, що мають дітей з вадами зору» реалізує благодійна організація «Аратта» (м.Чернігів), яка понад 12 років плідно співпрацює з Фундацією ProForKids. Вона взяла на себе зобов’язання підтримувати нову громадську організацію на першому етапі, надати приміщення, офісну техніку, засоби комунікації.

Фінансову підтримку надає посольство Королівства Нідерланди в Україні за програмою Матра\КАП. Проект діятиме на території Чернігівської та Донецької областей, термін його реалізації: січень-грудень 2011 року.

 

Всі, хто хоче приєднатися до цієї роботи: батьки дітей з вадами зору, педагоги та психологи, а також небайдужі городяни, - телефонуйте до «Аратти» за ном.: 670-411, 930-736.

 

Батьки мають повірити у гарне майбутнє своїх дітей з вадами зору!

* * *

{jcomments on}


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next