Сьогодні: 26.10.2021
banner468x60

Залучати гроші для медіа за допомогою краундфандингу – можливо!

«Після цього семінару стало більше розуміння, що як залучати кошти для підтримки ініціатив медіа, а також більше впевненості, що це можливо - реалізовувати соціальні, медійні чи навіть індивідуальні проекти, що стосуються різних сфер життєдіяльності людини, суспільства, громади за допомогою краундфандингових платформ», - такі відгуки отримали організатори семінару-тренінгу для редакторів і журналістів, що пройшов у Чернігові 8 жовтня.

 

Про те, які краудфандингові платформи існують у світі та Україні зокрема, в чому їх специфіка, як правильно формулювати та подавати заявку, як рахувати бюджет, а також про які ризики варто знати наперед, учасникам тренінгу розповіла досвідчена фахівчиня Вероніка Мишківська. Пані Вероніка має понад 20-тирічний досвід залучення коштів за допомогою колективного фінансування. Вона є головою Ради ГО «Житомирська обласна Асоціація фахівців соціальної сфери»,координаторкою проектів «Тренінги з організаційного розвитку».

За словами експертки, сучасні медіа давно вийшли за рамки виконання суто «інформаційної функції» та перестали грати роль посередника між тими, хто має/продукує інформацію, і тими, хто її потребує, шукає, споживає. «Медіа все більше впливають на почуття людей, спонукають до дій, і, відповідно, до вирішення тих чи інших соціальних і суспільних проблем», - переконана Вероніка Мишківська.

Про розподіл медіа на «гарячі» (ті, що активно «залучають» свою аудиторію) та «холодні» (ті, що лише інформують) почали говорити ще з середини 60-х років минулого століття. І саме «гарячі» більш схильні до взаємодії, партнерства, участі у проектах, які ініціюють громадські організації, представники бізнесу, соціальні підприємства, творчі обєднання. Такі медіа й самі створюють потужні інформаційні проекти.

Навіщо приділяти цьому увагу та витрачати час, ресурси? По-перше, заради нових партнерів у різних сферах, формування довготривалого стабільного партнерства. По-друге, для вирішення певних проблем у громаді та покращення якості життя тих чи інших категорій населення, формування лояльноі аудиторії та відповідно – позитивної ділової репутації та успішного бренду видання, телерадіокомпанії тощо. По-третє, для залучення широкого кола зацікавлених осіб – потенційних слухачів/читачів/глядачів.

Під час тренінгу його учасники та учасниці попрактикувалися створювати та презентувати ідеї, які можна подати для краундфандингових платформ. Зокрема, йшлося про створення відеороликів для молоді за принципом «рівний-рівному», які би розповідали про те, що модно та круто досягати успіхів у науці, спорті, бізнесі, але зовсім не модно й навіть тупо проводити час у сумнівних компаніях, де розпивають алкоголь або що, що часто призводить до фатальних наслідків (як це сталося нещодавно в Чернігові, коли компанія підлітків побила двох чоловіків, один з яких помер, другий – у реанімації).

В ході обговорення цієї ідеї народилася наступна: провести конкурс відеороликів серед підлітків і молоді, в якому б піднімалася тема протидії булінгу та профілактиці шкідливих звичок, організувати інформаційну компанію в соцмережах, залучити спонсорів, які б підтримали ідею та надали солідні призи переможцям. Це суспільно важлива тема.

Якщо ж видання працює на прикордонній території, дуже актуальною для громади та для держави є тема інформаційної безпеки. Варто подумати про курси з медіа-грамотності для критичного мислення для різних цільових груп: пенсіонерів, школярів тощо.

Якщо громада націлена на розвиток туризму, можна вводити тематичну рубрику, щоб підтримувати відповідні ініціативи, створювати туристичний путівник, мапу чи інформаційний сайт, висвітлювати події на сайтах, у соцмережах тощо. Якщо є певні стереотипи щодо сприйняття ветеранів АТО, внутрішньопереміщених осіб, представників нацменшин тощо, варто продумати відповідні інформаційні компанії.

Під час обговорення Вероніка Мишківська запропонувала учасникам зустрічі детально розглянути всі компоненти інвестиційної пропозиції, поділилися успішними прикладами з власного досвіду та лайфхаками. «Я переконана, що у ваших видань вже є все необхідне для того, аби формулювати подібні заявки, подавати їх на платформи та отримувати підтримку, - підсумувала наша тренерка. – Ви володієте інформацією про потреби громад, певних вразливих верств, окремих родин, можете робити опис емоційним, аби він знаходив відгук у серцях людей. Крім того, вже маєте позитивний приклад реалізації проекту в Чернігові – це дитяча літературна школа «Борушко Кошлатий» на базі бібліотеки ім. Коцюбинського».

«На початку 2000-х нам розповідали, що матеріали в газеті мають бути сухими, беземоційними, лише факти та коментарі. Я з цим не погоджувалася, вважаю, що функція медіа – не тільки доносити інформацію, а й виховувати, а без емоцій тут не обійтися, - підсумувала насамкінець редакторка газети «Сіверський край» Ганна Халіман. – Мені хочеться, аби наше видання й надалі залишалося «гарячим». Дякую за те, що на цьому тренінгу ви допомогли побачити нові інструменти для цього. Порадимося з колективом, яку ідею подати в рамках цього проекту й будемо працювати!»

Вебінар відбувся в рамках проекту «Менторинговий курс інституційного розвитку локальних медіа Житомирської, Сумської та Чернігівської областей «ЗМІ нових громад», що здійснюється у партнерстві з ГО «Сумський прес-клуб» (Суми), ГО «Медіа-центр «Моє місто» (Чернігів) і ГО «Інститут Креативних Інновацій» за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Медіа-центр «Моє місто»


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next