Сьогодні: 30.07.2021
banner468x60

Писати блоги легко!

Які вони, сучасні блогери? Відчайдушні, креативні, сміливі, можуть написати про все, що бачать? Я особисто ніколи раніше над цим не замислювалась і навіть ніколи не могла подумати, що мене це зацікавить. Але дюдині часом, щоб чимось зацікавитись, потрібно лише зробити один крок або отримати поштовх від когось. Так і в моєму житті, одного разу під час розмови, моя подруга обмовилась про найближчий захід у форматі блог-кафе, на якому навчають корисним навичкам.  Стало цікаво, а чи можу чомусь навчитись і я.

Недовго думаючи, здійснила реєстрацію на блог-кафе «Як писати так, аби тебе читали. Лайфхаки журналістки»в рамках реалізації проекту «Разом Ми - Сила або як стати блогером» та прийшла разом з подругою, яка вже раніше неодноразово відвідувала проєктні заходи. Чесно кажучи, думала, що це буде звичайна нудна лекція, але з першої хвилини моя думка кардинальнозмінилась.

 Модераторка Вікторія Сидорова, професійний журналіст, одразу почала зацікавлювати всіх своїм досвідом. Адже дійсно, цікавіше слухати ту інформацію, яка ще підтверджується фактами.  Захід, був наповнений життєвими історіями, які просто створювали "вау-ефект", і кожен з присутніх розумів, що дійсно, щоб написати цікаво, не потрібно знати все і про всіх, а досить лише скористатися декількома лайфхаками від журналістки.

Для мене було важливо навчитися, як влучно підбирати заголовок аби зацікавити читача, зробити його коротким та простим, а не довгим і обтяжливим незрозумілими науковими словами. Крім того, я чітко усвідомила, наскільки важливою є картинка, яка ніби створює передісторію блогу і в той же час є його візитівкою.

З кожним новим лайфхаком я поступово почала розуміти, що ті перешкоди, які ставали переді мною в процесі написання блогів - лише дрібниці, з якими легко впоратись. А коли захід завершився, я і мої одногрупники були просто переповнені натхненням на творче самовираження у блогосфері. І цей мій блог, до речі, якраз і є такою першою пробою пера, за що щиро дякую організаторам блог-кафе та журналістці Вікторії Сидоровій.  

Не бійтесь починати писати блоги, адже на помилках навчаються.

Авторка – Аліна Бондаренко

 

Емоції – ключ до успіху відеоблогера?

Нещодавно я відвідала блог-кафе в рамках проєкту «Разом Ми – Сила або як стати блогером» у Чернігові, на якому відома на Чернігівщині журналістка Вікторія Сидорова розкрила тему “Як писати так, аби тебе читали. Лайфхаки журналістики”. З-поміж усього потоку важливої інформації, найбільше в мені відгукнулися поради стосовно того, як зробити свій блог емоційно забарвленим та цікавим для читачів. Напевно у кожного з вас є, наприклад,  декілька відеоблогерів, яких ви можете дивитись годинами. Чи задавали ви собі коли-небудь питання, що саме вас приваблює у цих людях? І ось у мене є відповідь — це емоції. Ви звертаєте увагу на те, як людина виражає та проживає свої емоції, але найголовніше, якщо ви з захопленням дивитесь блогера, це означає, що він зміг змусити вас відчути ті ж самі емоції, що й він. Погодьтеся, зовсім не цікаво спостерігати за людиною яка з кам’яним обличчям дві години поспіль розповідає вам про еволюцію ящірок. Але, якщо правильно застосувати емоційну складову, можна зацікавити людину, навіть до такої нудної теми. Ось мені, наприклад дуже важко сприймати будь-яку просту інформацію, яку намагається донести до мене беземоційна людина, не говорячи все про якісь дійсно серйозні та необхідні теми. Я вважаю, що емоційність — це одна з найголовніших навичок, яку повинен розвивати блогер для того, щоб його цільова аудиторія отримувала цікавий контент, сприймала його із задоволенням, проявляла лояльність до відеоблогера та  надихалась його ідеями. Звичайно це не єдине вміння, яке потрібно удосконалювати, але якщо не надавати цьому належної уваги і нехтувати можливістю розвиватися у цьому напрямку, ви ризикуєте залишитися без бажаних результатів у цій сфері.

Авторка – Анастасія Аліксійчук


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next