Сьогодні: 04.08.2020
banner468x60

В Чернігові відкрився інклюзивний креативний хаб

Проект «Креативний хаб «Зачарована Десна» запрацював на базі громадської організації «Голос батьків» за підтримки Українського культурного фонду. Його мета – допомогти в реалізації культурних потреб молоді та людей з інвалідністю старшого віку. Про це чернігівські журналісти дізналися 16 липня, коли відвідали офіс ГО «Голос батьків», де познайомилися та поспілкувалися з організаторами та учасниками проекту.  

-       Креативний хаб «Зачарована Десна» - це новий культурний проект, який, ми сподіваємося, об'єднає творчі особистості Чернігівщини, в тому числі - митців з інвалідністю, - наголошує голова правління ГО «Голос батьків» Ольга Дей. – Різноманітні творчі майстер-класи допоможуть учасникам розвинути креативне мислення, знайти нові ідеї та натхнення, дадуть поштовх до самореалізації. Загалом творчі заняття дуже позитивно вливають на душевний стан людей з інвалідністю. Вони не лише розкривають нові грані особистості, набувають нові навички, друзів, а й смисл життя. Зростає їх самооцінка, вони відчувають себе повноцінними учасниками життя громади, міста.

За словами Ольги Дей, у рамках проекту відбудеться серія майстер-класів з вокалу, музичного мистецтва (в тому числі за методом Карла Орфа), живопису, ліплення з глини, театрального мистецтва, підводної хореографії. Творчі люди з інвалідністю відвідають екскурсії на байдарках і проведуть творчий фестиваль у форматі резиденцій на природі. Вони підготують декілька концертів за участю музикантів, артистів і танцівників з інвалідністю, а також виставки-ярмарки своїх декоративних виробів і картин.

Проект «Креативний хаб «Зачарована Десна» ставить такі завдання:

-       безбар’єрний доступ людей з різними фізичними обмеженнями до культурного середовища;

-       надати новий рівень знань та досвід для розвитку творчого потенціалу;

-       згуртувати творчі особистості для створення унікального продукту;

-       популяризувати процес інклюзії в суспільстві;

-       формувати толерантне ставлення до митців з інвалідністю;

-       дати поштовх розвитку культурних і туристичних ініціатив у регіоні.

-       Наша першочергова мета - розкрити творчий та креативний потенціал митців з інвалідністю, спираючись на культурну спадщину нашого геніального земляка Олександра Довженка, -  розповідає виконавча директорка ГО «Голос батьків» Любов Карасьова. – На сьогодні можливість для їх творчої реалізації існує лише в окремих секторах культури. Ми хочемо зняти ці обмеження та об’єднати різні спільноти, знайти однодумців для співпраці й «культурно-мистецького прориву». Запрошуємо творчих людей з інвалідністю до участі у нашому фестивалі, що триватиме з 3 до 12 серпня 2020 року на березі річки Снов біля с. Снов'янка.

Під час прес-туру представники ЗМІ дізналися, що проект прагне залучити й згуртувати людей з інвалідністю різних нозологій і різного віку – від 14 до 60 років. Такого в нашій області ще точно не було! На цьому наголошує координатор і ідейний натхненник проекту Сергій Усович. За його словами, така ідея народилася в нього після знайомства з концепцією фестиваля Burning Man(в перекладі з англ.: людина, що палає) – одним з найбільш популярних і креативних заходів у США. Там панує унікальна атмосфера єдності, творчості без обмежень, взаємної допомоги та самовираження. Це виховує патріотизм, формує нову еліту, сприяє появі інноваційних рішень, креативних ідей і дарує натхнення.

Тож креативний хаб у Чернігові вже запрацював! Хто готовий долучитися до його роботи в якості учасника, наставника чи волонтера, телефонуйте безпосередньо в ГО «Голос батьків» за ном.: 097-533-30-26 (Любов Карасьова). 


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next