Сьогодні: 25.06.2021
banner468x60

ВЕСНА ДО ЧЕРНІГОВА ПРИХОДИТЬ З ЯРМАРКОМ «ЩО МОЖЕ ЖІНКА»

18 років поспіль початок весни у нашому місті знаменується проведенням обласного Ярмарку «Що може жінка», ініціатором якого є громадська організація «Спілка жінок Чернігівщини». Мета заходу - промоція та розвиток жіночого бізнесу, реалізація лідерського потенціалу жінок. Цей соціальний проект надихає на нові творчі злети та дарує радість спілкування в колі подруг.

-       Традиційно ярмарок проходить напередодні 8 Березня – Міжнародного дня боротьби жінок за свої права, - розповідає голова ГО «Спілка жінок Чернігівщини» Ірина Дорожкіна. - Цього року він тривав три дні 5-6-7 березня та зібрав ініціативних, яскравих, талановитих жінок. Вдруге до проведення заходу долучилися представниці об’єднаних територіальних громад. Себе, свою справу чи хобі презентували понад 100 жінок. Серед них керівниці, засновниці чи власниці 35 підприємств, фінансових установ, навчальних закладів, фізичні особи – підприємниці, 12 жінок представляють громадські організації, ще 40 учасниць – це майстрині, письменниці, художниці, науковиці тощо.

Під час ярмарку «Що може жінка» відбулися презентації послуг і товарів, які пропонують жінки, виставка-продаж ексклюзивних виробів, міні-тренінги та ворк-шопи, автограф-сесії, творчі майстер-класи (з рукоділля, кондитерського мистецтва, візажу, флористики та інші), конкурси дитячого малюнка, фото на тему «Жінка-весна» та конкурс «Чернігівський туристичний сувенір» (у партнерстві з Чернігівською ТПП). Майстрині з міста та області представили роботи у різних напрямках мистецтва. Це картини, вишивки, прикраси з бісеру та полімерної глини, квіти з різних матеріалів, вироби зі шкіри, текстилю, органічні продукти, натуральні солодощі власного виробництва, авторські трав’яні чаї, природні засоби для краси і здоров’я тощо.

Зокрема, Наталія Павленко з Куликівки привезла на ярмарок 13 великих текстильних інтерєрних ляльок. Каже, що це захоплення прийшло після народження донечки, адже спочатку пробувала шити іграшки саме для неї. Цікаво, що сьогодні пані Наталії допомагає створювати ляльки її чоловік Юрій. На ньому – виготовлення чи закупівля аксесуарів, зокрема, очей та вій, а також окулярів, деяких дрібних речей, які створюють образ.

Майстриня з кераміки Ольга Баєва разом з чоловіком Родіоном живуть у Чернігові та виготовляють різноманітні іграшки у вигляді тварин. Майже всі вони – музичні, тобто це свищики, на яких можна вигравати певні мелодії. На цій виставці свої вироби сімейна пара представила вперше.

-       Це все іграшки чернігівського краю, ми робимо реконструкцію іграшок, якими гралися в Х-ХІ столітті, але додаємо й щось своє, фарби, у нас вироби більш яскраві, - пояснює Ольга.

-       Кожен з цих виробів представляє певний регіон Чернігівщини. Деякі роботи традиційно виготовляли на Ічнянщині, деякі – в Ріпках, - продовжує Родіон. – Ми намагалися відтворити вироби, знайдені під час археологічних досліджень, робимо реконструкцію. Ось, наприклад, коник-свищик - таку фігурку археологи неодноразово знаходили в самому Чернігові. Щиро кажучи, таке завдання нас надихає завдання – реконструкція за археологічними джерелами. Відчуваємо, що це перспективно, цікаво. Але хочеться бачити побільше інформації на цю тему в ЗМІ, такі вироби варто більше популяризувати.

А громадська організація «Спілка жінок Менщини» представила на ярмарку свій найуспішніший проект «Менщина туристична». І, до того ж, робила це не тільки яскраво, а й смачно, пригощаючи усіх бажаючих варениками та узваром. «Так, ми не лише представляємо наші досягнення, а й пропонуємо поласувати смаколиками, які виготовила наш майстер-шеф – Алла Головчннко, - розповідає голова ГО «Спілка жінок Менщини» Вікторія Неруш. – Пані Алла з подружками приймає групи київських туристів, організовує для них обіди на березі Десни». Жінки з цієї організації почали вивчати та відроджувати народні традиції, проводили майстер-класи з ляльки-мотанки. Один з цих виробів був представлений в експозиції менської делегації. А ще почали плести килимки – це також мистецтво наших прабабусь. Знайшли майстриню, яка це вміє, домовилися про майстер-клас. Це й свого роду екологічна акція, адже для плетіння можна використовувати старі майки, футболки, сукні та штани.

Від імені голови облдержадміністрації учасниць і гостей ярмарку привітала Директорка департаменту економічного розвитку та сільського господарства ОДА Олександра Хомик: «Ярмарок «Що може жінка» – це про внутрішню мотивацію, про досвід, це про історії успіху, про рівні можливості для реалізації. Ми завжди раді підтримувати такі ініціативи від громадськості. Малий і середній бізнес – основа нашої економіки. Бажаю учасникам вдячних задоволених клієнтів, нових бізнес-контактів і бізнес ідей, яскравих вражень».

А секретар чернігівської міської ради Наталія Хольченкова у своєму виступі зазначила,що, напевно, нема такої галузі чи сфери, де жінка не проявила б себе якнайкраще. «Чому? Тому що, коли ми займаємося улюбленою справою, вкладаємо своє серце, душу, і це дає 100% результат, - зазначила представниця депутатського корпусу. - Одна жінка – це вже потужна сила, а коли є об’єднання жінок, нам по плечу здолати будь-які перешкоди. Дякую Спілці жінок Чернігівщини за те, що багато років нас об’єднує. Успіхів, досягнень, родинного затишку, любові, тепла, і нехай всі мрії збуваються!»

Зазначимо, що захід проходить у рамках «Обласної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017 - 2020 р.р» та Комплексної обласної Програми підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2020 року спільно з Департаментами економічного розвитку та сільського господарства, а також сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА, Чернігівської міської ради, Чернігівської регіональної торгово-промислової палати та КП «Чернігівський обласний молодіжний центр» Чернігівської обласної ради.


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next