Сьогодні: 23.01.2021
banner468x60

Запрошуємо в прес-тур до Плисківської ОТГ на свято!

Музичний міні-фестиваль «Відродження української пісні і танцю», літературний міні-фестиваль за участю місцевих талантів, дегустації та частування, майстер-класи з народних ремесел та дефіле у нарядах із прабабусиної скрині, мистецькі галереї просто неба, спортивно-туристичні турніри для молоді та шоу «Гарнюні-поросюні», на якому можна буде побачити рідкісні породи поросят, - це все складові «Плиски-турфесту», що вперше проходитиме на Чернігівщині в суботу 14 вересня. Запрошуємо представників ЗМІ взяти активну участь у цих заходах і підготувати яскраві репортажі про життя однієї з ОТГ Чернігівщини.

Ініціатор цього різнобарвного фестивалю - Плисківська об’єднана територіальна громада. Вона успішно захистила свій проект на конкурсі «Малі міста – великі враження» від Міністерства культури України. В такий спосіб у Плисківській ОТГ прагнуть популяризувати традиційну культуру тарозвивати подієвий туризм. Загальний бюджет проекту – 250 тисяч гривень, 175 тисяч з них виділяє державний бюджет через Міністерство культури, 50 тисяч бере на себе громада, іншу частину витрат допоможуть покрити спонсори.

Які ж родзинки чекають на гостей фестивалю? Детальніше про це розповідає начальниця відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Плисківської ОТГ Валентина Вернигор: «На літературній сцені свої твори читатимуть місцеві автори та звучатимуть пісні, написані теж місцевими виконавцями. Очікується показ-дефіле наших старшокласників в українських сорочках і сукнях - автентичних і стилізованих. Майстри запросять усіх бажаючих спробувати свої сили у різьбленні по дереву, плетінні кошиків, гончарстві тощо. Ну, а гастрономічна складова фестивалю включає дегустацію місцевого кулеша та горілочки - «Плисківського спотикача».

Спортивна складова фестивалю передбачає різноманітні активності для молоді: турніри з міні-футболу, волейболу, проведення спортивно-патріотичної гра на зразок «Сокіл-джура». Очікується участь команд із Кіптівської, Комарівської, Височанської ОТГ. Приїде й фітнес-тренер з Прилук, проведе лекцію на тему здорового способу життя та покаже певні нескладні вправи на майстер-класі.

Торік Плисківська громада власними силами вже проводила подібний фестиваль, присвячений українській пісні та танцю. Він мав назву «Джерело надії». Участь у ньому взяли дев’ять фольклорних колективів та чотири дитячі хореографічні колективи із різних куточків Чернігівської області. В програмі були й виставки виробів народних умільців, розваги для дітей, пригощання смачним короваєм, кулішем. «Ми розуміємо, що тільки пісень і танців замало, аби зацікавити потенційних туристів, - говорить Валентина Вернигор. - Потрібна різноплановість. Великі надії покладаємо на наше ноу-хау – «конкурс краси» для поросяток».

Нагадаємо, що Всеукраїнський конкурс «Малі міста – великі враження» проводиться не вперше. Минулого року декілька громад з Чернігівщини також брали в ньому участь, дві з них перемогли. Цьогорічний конкурс проходив під гаслом «Дивись, Україно!» Загалом надійшли 181 заявка, в тому числі – сім з Чернігівщини. Окрім Плисківської ОТГ, ще три об’єднані громади нашого регіону отримають державну підтримку для реалізації своїх проектів. Це Кіптівська територіальна громада з проектом «Всеукраїнський фестиваль «Осінній Fest»»; Козелецька – з «Проектом мистецьких заходів та інтервенцій «Час нових історій»»; Сосницька – з проектом «Арт-резиденція Олександра Довженка».

Увага! Для участі в прес-турі важливо завчасно акредитуватися! Для зручності перевезення ми замовили комфортабельний мікроавтобус. Телефонуйте за ном.: 066-304-89-87, 097-087-00-10 (Вікторія).


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next