Сьогодні: 22.01.2019
banner468x60

Як районним газетам потрапити у майбутнє?

Вижити у складний час, не лише роздержавитися, а й створити успішне прибуткове підприємство – як крок за кроком подолати цей шлях вже знають редактори районних газет Чернігівської, Житомирської та Полтавської областей, які взяли участь у тренінгах «Стратегічне планування в медіа-організації або як потрапити у майбутнє» та «Загальні принципи побудови дизайну газети». Заняття в Чернігові пройшли в рамках проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» У-Медіа, що реалізується "Інтерньюз в Україні" й фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID).

Про районну газету як бізнес-проект редакторів районок спонукав задуматися тренер Дмитро Кліманов - генеральний директор ТОВ РІА «K&K» видавничого дому «Телегазета», один із перших регіональних видавців України, якому належить розробка та впровадження регіонального сайту новин із платним доступом до контенту. Дмитро почав роботу з групою зі з’ясування очікувань учасників тренінгу. «Зробити газету кращою», «зробити видання прибутковим», «навчитися заробляти», «налагодити співпрацю в рекламодавцями», «розширити аудиторію читачів», «вирішити проблему браку кадрів» - такі побажання тренер почув на початку роботи. А далі поставив редакторам наступні запитання: яким було ваше видання 10 років тому? Як воно змінилося останнім часом? Яким буде за рік, за 5-10 років? Хто ваш читач? Скільки йому років, якої він статі, чим займається, який рівень його прибутків? Пошук відповідей на ці запитання допоміг редакторам чіткіше уявити й зрозуміти свою аудиторію та підійти до стратегічного планування.

-          Без стратегічного планування, без чіткого розуміння наших можливостей, ресурсів, ризиків і загроз розвиток газети як бізнес-проекту не можливий, - переконаний Дмитро Кліманов. – Якщо у вас в редакції його ще нема, варто починати просто зараз! Наше завдання на цей день полягає в тому, щоб зрозуміти, як зробити стратегічне планування, сформулювати мету та місію, намітити найближчі кроки й розробити план дій на перспективу. Яким чином ви будете залучати рекламодавців і хто за це відповідатиме? Як розширюватиме інформаційне та тематичне наповнення й хто буде за це відповідати? Як будете залучати фахівців? Може, варто їх навчати самим? Як будуватимете взаємини з конкурентами і чому конкуренція – це добре? Як ваші слабкі сторони перетворити на можливості?

Дмитро Кліманов розповів про життєвий цикл газети як продукту, презентував різні бізнес-стратегії для розвитку медіа, проінформував про деякі основні моменти маркетингу для редакційних колективів. Наступний тренер - головний редактор ТОВ РІА «K&K» видавничого дому «Телегазета» Євген Таратухін роз’яснив сучасні тенденції газетного дизайну та верстки, принципи їхньої побудови, розказав про роботу з фотографіями та зображеннями, про різновиди інформаційної графіки, алгоритм та етапи редизайну газети. Редактори залюбки виконували практичні завдання: аналізували газети своїх колег, планували тематичне наповнення для районки на 8, 12 чи 16 шпальт, обговорювали, які матеріали мають першочергове значення, а від яких взагалі можна відмовитися, як правильно формулювати заголовки та рубрики, радилися, які вимоги висувати до комерційних і офіційних публікацій, прес-релізів, яким чином їх позначати на шпальтах.

-          Не варто винаходити велосипед, адже наші іноземні колеги давно з’ясували, що саме шукають читачі в газеті, - поділився досвідом Євген Таратухін. - Це всього чотири різновиди інформації: новини, щось корисне (про пенсії, про комунальні послуги, про сад-город, здоров’я тощо), чтиво (щось для душі, приміром, життєві історії, що викликають емоції), думки та враження (це можуть бути коментарі експертів, блог редактора тощо). Якщо спиратися на ці підказки, формувати тематику номера доволі легко. Тож користуйтеся!

Думки учасників

-          Вважаю, що такі тренінги важливі й необхідні навіть тим, хто давно працює в цій сфері й вважає своє видання конкурентоздатним і спроможним, - поділився враженнями голова Асоціації регіональних ЗМІ, головний редактор газети «Наше слово» Олександр Назаренко (м. Мена). – Обмін досвідом, практичні завдання й презентації тренерів допомагають нам «свіжим оком» поглянути на звичну діяльність редакції, щось переосмислити й покращити, а також бути в курсі сучасних тенденцій на медіа-ринку, оновити й структурувати знання. Дуже важливою темою було стратегічне планування, адже це той кит, на який мають спиратися колишні комунальні газети, що вирушають у вільне самостійне плавання. Дякую тренерам за компетентність і готовність ділитися з нами своїми знаннями. вдячність організаторам! Це якраз ті знання і навички, які найбільше потрібні саме зараз друкованим ЗМІ, що реформуються.

-           

-          Було приємно поспілкуватися з колегами з Чернігівщини, Полтавщини й Житомирщини, почути їхні думки щодо газетного майбутнього, обмінятися досвідом, дещо взяти собі на «озброєння», - сказала директор ТОВ «Редакція–медіацентр «Вісті» Ольга Бортнікова (Житомирська область). – Окреме дякую - за роздаткові матеріали й презентації. Теми, які нам запропонували в ході тренінгу - зокрема, це стратегічне планування, SWOT-аналіз, більш прискіпливе вивчення читацької аудиторії, як нашу газету сприймають інші, зокрема, наші потенційні читачі, в ролі яких побували редактори з інших регіонів – це цінний досвід. Звісно, було цікаво проаналізувати дизайн, особливості сторінок (тематичні, спеціальні, шпальти розваг, ТВ-програми), інформаційні блоки, структуру видань, вимоги до фотоілюстрацій тощо. Будемо запроваджувати отримані знання на практиці! Дякую тренерам за науку!

Захід проходив у рамках проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці «Українського медійного проекту (У-Медіа), що реалізується "Інтерньюз в Україні" й фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID).


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next