Сьогодні: 26.10.2021
banner468x60

Краудфандінг: як залучити гроші за допомогою колективного фінансування

Про те, як створювати медійні проекти та залучати кошти на їх реалізацію, представникам ЗМІ Житомирщини, Чернігівщини та Сумщини розказала Вероніка Мишківська,голова Ради громадської організації Житомирської обласної Асоціації фахівців соціальної сфери,сертифікована тренерка, координаторка проектів «Тренінги з організаційного розвитку».

За словами пані Вероніки, сучсні медіа давно вийшли за рамки виконання суто «інформаційної функції» та перестали грати роль посередника між тими, хто має/продукує інформацію, і тими, хто її потребує, шукає, споживає. «Медіа все більше впливають на почуття людей, спонукають до дій, і, відповідно, до вирішення тих чи інших соціальних і суспільних проблем», - зауважила під час онлайн-зустрічі тренерка.

Про розподіл медіа на «гарячі» (ті, що активно «залучають» свою аудиторію) та «холодні» (ті, що лише інформують) почали говорити ще з середини 60-х років минулого століття. І саме «гарячі» більш схильні до взаємодії, партнерства, участі у проектах, які ініціюють громадські організації, представники бізнесу, соціальні підприємства, творчі обєднання. Такі медіа й самі створюють потужні інформаційні проекти.

Що це їм дає? По-перше, нових партнерів у різних сферах суспільства, формування довготривалого партнерства. По-друге, залучення широкого кола зацікавлених осіб – потенційних слухачів/читачів/глядачів. По-третє, вирішення певних проблем суспільства та покращення якості життя тих чи інших категорій населення, формування лояльноі аудиторії та відповідно – позитивної ділової репутації та успішного бренду.

Які ідеї можуть стати основою для медійних проектів? Якщо громада претендує на роль туристичного центру, то видання туристичного путівника чи мапи нових туристичних маршрутів, відповідьного інформаційного сайту тощо. Якщо членам громад бракує критичного мислення, варто подумати про курси з медіа-грамотності. Якщо є певні стереотипи щодо сприйняття ветеранів АТО, внутрішньопереміщених осіб, мігрантів, представників нацменшин тощо, то можна розбробити інформаційні компанії, що мають на меті покращити сприйняття цих верств у громаді.  

Вероніка Мишківська приділила увагу різновидам краундфандінгу, розповіла про платформи, що домомагають залучати кошти на реалзіацію тих чи інших ідей, ініціатив. Детально проінформувала учасникі вебінару, якою маю бути інвестиційна пропозиція, і які моменти варто врахувати під час її підготовки. І, звісно, не оминула увагою певні ризики, повязані з колективним фінансуванням проектів.

Тож вебінар мав практичне направлення і допоміг учасникам краще зорієнтуватися в темі.

Вебінар відбувся в рамках проекту «Менторинговий курс інституційного розвитку локальних медіа Житомирської, Сумської та Чернігівської областей «ЗМІ нових громад», що здійснюється у партнерстві з ГО «Сумський прес-клуб» (Суми),  ГО «Медіа-центр «Моє місто» (Чернігів) і ГО «Інститут Креативних Інновацій» за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Медіа-центр «Моє місто»


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next