Сьогодні: 19.04.2021
banner468x60

На Чернігівщині віртуально відновили храм XVIII ст.! Запрошуємо побачити на власні очі під час прес-туру до Березни 17 березня

ПРЕС-АНОНС

Презентація ЗD моделі Вознесенської церкви,що була знищена у 30-х роках ХХ ст., відбудеться в смт. Березне в середу, 17 березня. Цей шедевр української дерев’яної сакральної архітектуриспорудив ніжинський майстр Панас Шолудко у 1761 році. Запрошуємо всіх зацікавлених представників ЗМІ!

На місці, де колись розташовувалася Вознесенська церква, –– організатори проекту встановлять інформаційний стенд. Він поєднає інформацію про церкву, її характеристики та зовнішній вигляд, а за QR-кодомжителі та гості містечка зможуть побачити 3D-модель цієї перлини сакрального мистецтва Чернігівщини.


Окрім цього, відбудеться перша презентація видання «Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Книга з доповненою реальністю», що вийшла у видавництві Олександра Савчука за підтримки Українського культурного фонду.

Відомо, що в 1936 р. Павло Жолтовський врятував найцінніші ікони Березнянського іконостасу. Нині їх можна побачити в Національному художньому музеї у Києві.

Про переважну частину знищених храмівможна дізнатися завдяки кресленням і фотографіям Стефана Таранушенка (1889-1976) - харківського дослідника українського дерев’яного храмового будівництва, мистецтвознавця, культуролога та музейника. Найактивніша фаза діяльності Таранушенка припала саме на 1920-1930 роки, коли він обстежив і описав сотні сільських церков, які за кілька років будуть безбожно і безжально зруйновані радянською владою. В тому числі, він залишив світлини, креслення та описи Вознесенської церкви у Березні.

-          Українські дерев’яні церкви – це фольклор, тільки в архітектурі, - говорить видавець Олександр Савчук. - Збудовані переважно безіменними для нас майстрами на замовлення спільноти, громади села., вони могли бути (а могли не бути) шедеврами, але завжди втілювали народне уявлення про красу, велич, про присутність Бога на землі.Дерев’яні церкви зникали з різних причин (вогонь і вода, шашель і грибок, занепад громади), але саме насильницька, свідома деструкція була найболіснішою – через неприродність втрати.

Зараз частина сакральної архітектури – дерев’яні українські церкви – стоїть на межі остаточного знищення. Лише частина з них врятована у заповідниках-скансенах. Саме там можемо побачити рідкісні збережені взірці «в натурі».

Увага! Для участі в прес-турі важливо завчасно акредитуватися за тел.: 066-304-89-87 або 097-087-00-10 (Вікторія) або листом на електронну пошту: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. Виїзд з Чернігова до Березни запланований на 10.30, повернення – близько 14.00.


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next