Сьогодні: 23.09.2019
banner468x60

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. Про заміну керівника товариства з обмеженою відповідальністю

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу   Ігор ФЕДОРЕНКО. «Після реформування головний редактор став директором товариства і через декілька місяців почав звільняти працівників редакції та погрожує повиключати зі складу засновників.  Як цьому можна протидіяти?».

– Треба не забувати, що директор  – такий же найманий працівник, як і всі інші. Саме ви, разом з іншими засновниками реформованої редакції, призначили його на цю посаду. Статті 29 і 30 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» зазначають, що загальні збори учасників є вищим органом товариства, до компетенції якого належить обрання одноосібного виконавчого органу товариства (в нашому випадку директора). Для того, щоб змінити керівника, потрібно скликати загальні збори учасників товариства на вимогу учасника або учасників товариства, які на день подання вимоги в сукупності володіють 10 або більше відсотками статутного капіталу товариства. Процедура, яку ви оберете, повинна відповідати статтям 31-36 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». Також порядок денний, крім припинення повноважень (звільнення) з посади директора, повинен містити і обрання на цю посаду іншого керівника. Пункт 13 статті 39 цього ж закону передбачає, що «Повноваження одноосібного виконавчого органу чи голови колегіального виконавчого органу можуть бути припинені, або він може бути тимчасово відсторонений від виконання своїх повноважень лише шляхом обрання нового одноосібного виконавчого органу чи голови колегіального виконавчого органу або тимчасових виконувачів їхніх обов’язків. У разі припинення повноважень одноосібного виконавчого органу або члена колегіального виконавчого органу договір із цією особою вважається припиненим. Статутом товариства може бути передбачено вимогу про обрання нових членів чи тимчасових виконувачів обов’язків для всіх членів колегіального виконавчого органу». Саме ви, учасники товариства, вирішуєте, хто буде обіймати посаду керівника, і це не обов’язково повинен бути хтось із учасників товариства, ви можете найняти на посаду директора будь-кого.

   Виключити  ж зі складу учасників товариства, за Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», можливо тільки у двох випадках:

– за заборгованість із внесення вкладу, якщо учасник товариства не вніс вклад для погашення заборгованості протягом наданого додаткового строку;

–у разі смерті, оголошення судом безвісно відсутнім або померлим учасника-фізичної особи чи припинення учасника-юридичної особи, частка якого у статутному капіталі товариства становить менше 50 відсотків, та якщо протягом року з дня закінчення строку для прийняття спадщини, встановленого законодавством, спадкоємці (правонаступники) такого учасника не подали заяву про вступ до товариства відповідно до закону.

   Інших підстав для виключення зі складу учасників чинне законодавство не передбачає.

   Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

    Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next