Сьогодні: 20.08.2019
banner468x60

Чернігівські журналісти дізналися про підвищення адресності соціальної підтримки та вдосконалення соціального інспектування на тренінгу, що відбувся у Києві

Створення в Україні ефективнихмеханізмів контролю при наданні соціальної підтримки та запровадження європейських засад соціального інспектування стали темою тренінгу для представників ЗМІ «Як допомагати саме тим, хто потребує?», що відбувся у Києві. організований Проектом "Модернізація системи соціальної підтримки населення України", що впроваджується Міністерством соціальної політики за підтримки Світового Банку».

У ході виступу перед учасниками тренінгу генеральний директор Директорату сім’ї та соціальної підтримки Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко підкреслив, що ефективна соціальна підтримка не можлива без контролю за справедливістю її надання. Тому Мінсоцполітики і надалі робитиме кроки для підвищення її адресності і забезпечення ефективного розподілу коштів платників податків, призначених на ці цілі.

«Мінсоцполітикибудепосилювати контроль за використанням бюджетних коштів, що виділяються на соціальну підтримку,- наголосив Віталій Музиченко.-Підвищення адресності державної допомоги дасть змогу розширити соціальні гарантії і залучити до програм соціальної підтримки більше категорій населення, що мають у ній потребу».

Вдосконалення критеріїв надання соціальної допомоги, створення реєстру отримувачів субсидій, запуск «гарячої лінії»,впровадження методик «вибіркових перевірок»на підставі «профілів ризику» – ці та інші системні заходи, яківже здійснює Мінсоцполітики, покликані забезпечити більш адресну підтримку тих, хто її справді потребує.

За словами Віталія Музиченка, на часі - створення сучасного неупередженогопрофесійного органу, який буде здійснювати соціальне інспектування.Нинішній інститут соціальних інспекторів не виконує повною мірою функцій контролю надання соціальної підтримки. Моніторингові дослідження, проведені за сприяння Світового банку, показали, що причининизької ефективності роботи соціальних інспекторів – це, передусім, підпорядкування керівникам місцевих управлінь і завантаженість непрофільними функціями. Створення сучасного соціального інспекторату покликане забезпечити дієвий контроль за адресністю і справедливістю розподілу коштів, що виділяються на соціальну допомогу за рахунок усіх платників податків в Україні.

Учасники тренінгу ознайомилися з успішними практиками роботиінститутів контролю при наданні соціальної допомогив країнах Європи, які вже довели свою ефективність.

А також обмінялися думками щодо практичного аспектувисвітлення проблематики соціального інспектування у ЗМІ. Журналісти отримали практичні знання і навички щодо того, як розпізнати інформацію з сумнівних джерел, інформаційні «вкиди» та маніпуляції, де і яким чином знаходити релевантну інформацію для написання матеріалів, як фахово аналізувати дані соціологічних досліджень.


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next