Сьогодні: 20.08.2019
banner468x60

Семінар-практикум «Досвід роздержавлення та налагодження самостійної діяльності редакцій на прикладі районних газет Чернігівщини»

Поділитися успішним досвідом і обговорити проблемні моменти реформування районних газет – так коротко можна сформулювати мету семінару-практикуму для редакторів, що проходитиме 9-10 серпня на Чернігівщині. Гості з різних регіонів України відвідають ТОВ «Чернігівський край», м. Чернігів (колишня районна газета «Наш край», Чернігівський р-н) і ТОВ «Медіа-центр «Наше слово», м. Мена («Наше слово» - колишня районна газета Менського р-ну). Організатор заходу - Тернопільський прес-клуб.

В перший день навчального візиту, 9 серпня, редактори познайомляться з роботою редакції газети «НК» (нині це ТОВ «Чернігівський край», що утворилося на базі газети «Наш край» - видання Чернігівського району).

Редакторка газети «НК» Наталія Бушай розкаже, які перешкоди виникали в процесі роздержавлення, як вдалося їх подолати й налагодити самостійну діяльність редакції. Мова піде й про угоди із колишніми засновниками та пошук нових партнерів (угоди про співпрацю з ОТГ тощо), залучення рекламодавців, комерційно-видавничу діяльність ТОВ «Чернігівський край». Одна з родзинок програми - майстер-клас з виготовлення паперу на базі редакції (як один з різновидів комерційної діяльності та популяризації газети).

Наступного дня, 10 серпня,учасники семінару-практикумупобувають у райцентрі Мена, де діє ТОВ «Медіа-центр «Наше слово», створений на базі районної газети «Наше слово» (вона відзначалася як найкраща «районка» в Україні). Голова цього товариства і редактор газети Олександр Назаренко очолює обласний осередок Національної спілки журналістів ГО «Асоціація регіональних ЗМІ».

В ході зустрічі пропонуємо обговорити такі питання:

Досвід підготовки документації та проходження процедур роздержавлення.

Проблеми, ризики та можливості районних видань в ході роздержавлення.

Досвід створення та розвитку сайту на базі газети.

Чи можлива співпраця між редакціями?

Навчання фахівців і пошук додаткових джерел фінансування редакцій (грантова діяльність, соціальне підприємництво, проведення суспільно-важливих заходів).

Щодо участі в семінарі звертайтеся до Вікторії Сидорової (Медіа-центр «Моє місто», 097-087-00-10 або 066-304-89-87), victoriasydorova@gmaіl.com

Поїздка по обміну досвідом між редакціями відбувається в рамках проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next