Сьогодні: 24.09.2018
banner468x60

Фестиваль «Сіверські вікінги» в Чернігові здивує масштабом і видовищем

Вікінги на Чернігівщині?! Так! Це не вигадки, не байки, а історичний факт, адже в нашій області під час розкопок, зокрема, в урочищі Коровель під с. Шестовиця (Чернігівського району) археологи знайшли бойові сокири, мечі, наконечники списів, кинджали, прикраси й побутові речі скандинавського походження. Вочевидь, там було поселення вікінгів, які перебували на службі у князя. Тож тематика фестивалю, що проходитиме в Чернігові 15-16 липня, пов’язана з історичним періодом IХ- ХІV ст. У такому форматі на березі Десни за Технологічним університетом він проходитиме втретє. Засновником фестивалю є народний депутат Олег Купрієнко.

Чим же цікавий фестиваль середньовічної культури та історичного фехтування «Сіверські вікінги»? Тут можна побачити, як оживає історія, як лицарі в обладунках, стилізованих під старовину, змагаються у майстерності та спритності, можна побувати на турнірі лучників, потримати в руках давню зброю, а також приміряти елементи одягу й прикраси. До уваги всіх, хто цікавиться середньовічною культурою, традиціями, ремеслами, жителів і гостей Чернігова – насичена програма з видовищними поєдинками, конкурсом історичного костюму, турніром лучників, різнобарвним ярмарком і майстер-класами. Про це під час прес-конференції журналістам повідомили члени оргкомітету фестивалю: Андрій Купрієнко – координатор проекту; Марія Старкова - організатор лучного турніру; Олексій Бубен - відповідальний за матеріально-технічну базу фестивалю та Ольга Геращенко – відповідальна за розважальну програму.

Зокрема, в перший день фестивалю відбудуться бої «12х12», турнір «Щит-Меч» (в тому числі, за участю дівчат!), майстер-клас з історичних танців і вистава від відомого Театру Alentrada, професійні поєдинки лицарів, а також драйвовий концерт рок-фольк гурту FRAM, добре відомого і популярного серед реконструкторів. А насамкінець – фаєр-шоу від однієї з найкращих чернігівських команд KRONOS і «гітарник» біля вогнища до самого ранку.

Наступного дня відбудуться не менш цікаві командні бої «5х5», знову ж таки, майстер-клас з історичних танців, кінне шоу за участю козаків з «Соколиного хутора», яких згуртував Микола Череп, а також фінальне нагородження переможців турнірів. Упродовж двох днів фестивалю його гості та всі бажаючі зможуть взяти участь у майстер-класах з рукоділля, виготовлення посуду та ляльок-мотанок, прикрас чи елементів середньовічної зброї, ковальства, шиття, плетіння мандал, створення оберегів тощо. Тут можна буде зануритися в атмосферу середньвіччя, відчути його побутові особливості. Такий активний і пізнавальний відпочинок цікавий як дорослим, так і малечі. Тож, запрошуємо на фестиваль!

-         Подібні заходи сприяють популяризації Чернігова як міста легенд, міста з тисячолітньою історією, цікавого для різних категорій туристів, - відзначає член оргкомітету Андрій Купрієнко. – Так, засновником фестивалю є народний депутат Олега Купрієнко, але це його ініціатива як приватної особи, він це робить для чернігівської громади, для розвитку туризму. Адже добре відомо, що подібні фестивалі історичної реконструкції приваблюють чимало гостей з інших міст і регіонів України. Вони селяться в наших готелях, харчуються в кафе і ресторанах, замовляють екскурсії та транспортні послуги, купують сувеніри, тобто розвивається сфера малого та середнього бізнесу, місто отримує «живі гроші» й хорошу рекламу.

Очікується, в турнірах візьмуть участь представники більш ніж 10 клубів історичного фехтування та лучники з Києва, Харкова, Сум, Запоріжжя, Вінниці, Кам’янець-Подільського, загалом близько 50 бійців і 30 стрільців. До Чернігова приїдуть навіть переможці проекту «Битва націй»! Загальна кількість учасників, які відтворюватимуть історичні костюми, побут і ремесла словяно-варязького періоду, за словами членів оргкомітету, сягатиме 150 осіб. Це значно більше, ніж було торік. Для зручності учасників і гостей фестивалю працюватимуть туалети, територія буде огороджена й знаходитися під охороною. Перекусити чи поїсти можна буде в кафе. А виробники різноманітної еко-продукції представлять свій товар на ярмарку.

Підготовка до фестивалю «Сіверські вікінги-2017» розпочалася одразу після закінчення минулорічного. Він внесений до міжнародного календаря подій, тож можна очікувати й на приїзд лицарів з-за кордону, зокрема, Білорусі та Молдови.

Квитки на фестиваль «Сіверські вікінги» вже зараз можна придбати в кафе «БлінЧики» (кінотеатр «Дружба», вхід з тильної сторони), кафе «Філіжанка» (ТРК Hollywood), в бутіку «РокАтрибутика» в підземному переході біля «Мегацентру» (ТЦ «Акваріум»), а також у магазині «Адреналін» (м.Чернігів, пр.Перемоги 127).

 

Увага! Вхід для ветеранів АТО та дітей до 12 років – вільний!

 

Офіційну візитівку цьогорічного фестивалю та всі новини можна знайти тут: https://www.facebook.com/groups/sivervikings/

 

Про особливості минулорічного фестивалю можна дізнатися за посиланням:

https://www.facebook.com/groups/sivervikings/

 

Фоторепортаж і відео з фестивалю «Сіверські вікінги 2016» - є тут:

https://www.youtube.com/watch?v=bdlPb4KP1Ek&list=PLdB-kCVvDJcSaX5O3RzUFfejZlenT6T6X&index=1

https://www.youtube.com/watch?v=5l7vvPbfPho

https://www.youtube.com/watch?v=oj9Xa8XIctg

 

Увага! Щодо реєстрації представників ЗМІ на фестиваль, звертайтеся до Ольги Геращенко (olgagerha@gmail.com).


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next