Сьогодні: 24.02.2024
banner468x60

В Чернігівській міській лікарні №2 запроваджують інноваційні технології лікування хворих

В Чернігівській міській лікарні №2

запроваджують інноваційні технології лікування хворих

 

Як саме це відбувається, на власні очі могли побачити чернігівські журналісти, котрі 22 грудня відвідали цей медичний заклад під час прес-туру. Нові для нашого міста хірургічні операції із застосуванням новітніх технологій та обладнання (відеохірургічна підтримка) сьогодні почали виконувати фахівці Центру серцево-судинної хірургії на базі Чернігівської міської лікарні №2. Перші подібні операції провели лікар відділення серцево-судинної хірургії Володимир Герасимов за спеціально запрошений лікар з Луганська Павло Мирошниченко.

 

Однак розпочався наш прес-тур із спілкування з заступником головного лікаря Чернігівської міської лікарні №2 Валерієм Якуніним. Під час знайомства з «десантом журналістів» Валерій Михайлович відзначив, що цей медичний заклад – унікальний у своєму роді. По-перше, він зводився за спеціальним проектом саме як лікарня і розпочав свою роботу майже 20 років тому (офіційне відкриття відбулося в червні 1992 р.). По-друге, на базі закладу діють 14 клінічних відділень.

 


Останніми в 2005 році були відкриті гінекологічне відділення та відділення реконструктивної ортопедії. Тут також функціонують обласні центри політравми (фактично ЧМЛ№2 діє як лікарня «швидкої допомоги») та гематології. Найкраща в області діагностична та лікувальна база, а також гарні можливості для відновлюваного лікування (включаючи широкий спектр фізіотерапевтичного та бальнеологічного лікування) вивели лікарню в лідери серед медичних закладів Чернігівщини.

 

Щороку в цьому медичному закладі лікуються понад 15 тис. хворих. Виконується більше 6 тис. оперативних втручань, в тому числі – найскладніші операції на серці та магістральних сосудах, органах черевневої порожнини, сечостатевих і статевих органах. Вперше в області тут були зроблені лапароскопічні операції на органах черевневої порожнини, ендопротезування кульшових та колінних суглобів. В поліклінічному відділенні щорічно лікується понад 500 тис. пацієнтів. Прийом проводять фахівці 18 медичних спеціальностей.

 

Детальніше про нове обладнання, а також про особливості операції, яку мали змогу побачити чернігівські журналісти, розповів завідувач відділення серцево-судинної хірургії доктор Володимир Герасимов:

 

-         В прошлом году я представил в Администрацию Президента проект, в котором идет речь о создании единого медицинского пространства в г.Чернигове и Черниговской области для оказания помощи больным сердечно-сосудистыми заболеваниями. Эта работа рассматривалась как возможность привлечения  дополнительных и внебюджетных средств для финансирования отдельных программ местного здравоохранения. Проект был оценен в 480 тыс. грн. Эти средства были нами получены и использованы на приобретение высокотехнологичного оборудования, что позволит нам проводить совершенно новые операции на сердце и сосудах с видеохирургической поддержкой.

 

Сьогодні в Чернігівській міській лікарні №2 були прооперовані декілька пацієнтів з таким захворюванням, як «трофічна виразка нижньої кінцівки». Це захворювання виглядає як «почорніння» великої ділянки гомілкової частини ноги та дуже погано піддається лікуванню. Раніше операції при цьому захворюванні проводилися «відкритим способом» й тривали понад 2-2,5 години.

 

Нині ж доступ хірурга до пошкоджених судин забезпечується лише завдяки одному проколу, свої дії він бачить на відео-екрані, маніпуляції не вимагають накладання швів, тож сама операція менш травматична й триває в середньому 20-30 хвилин. Зменшується й реабілітаційний період. «Наші пацієнти вже завтра зможуть танцювати», - запевняють лікарі. Подібні хірургічні втручання на цей момент виконували лише в Луганську, тепер цю методику запроваджено ще й в Чернігові.

 

Перші операції, які побачили журналісти, були безплатними для пацієнтів (втім, їм все одно треба було купувати медикаменти та перев’язочні матеріали). За словами В. Герасимова, в нашій області приблизно 3,5 тис. хворих, здоров’я  яких покращиться завдяки запровадженню цих інноваційних технологій. Щоправда, за рік лікарі встигатимуть робити не більше 150-200 таких операцій.

 

Як пояснив завідувач відділення, Центр серцево-судинної хірургії працює в режимі цілодобового надання спеціалізованої допомоги населенню Чернігова та області. Тут постійно чергують два судинних хірурга. Адже є захворювання, які вимагають негайних дій, коли рахунок йде не на дні, а на години і навіть хвилини. В Центрі використовують найсучасніші методики, в тому числі – проведення тромболітичної терапії, а також операції з кардіостимуляції.

{jcomments on}


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next