Сьогодні: 24.02.2024
banner468x60

Туристичний маршрут з родзинками пропонують в Чернігові

Туристичний маршрут з родзинками пропонують в Чернігові


Презентація нового туристичного маршруту з елементами театралізованого дійства відбулася 5 листопада у Чернігові. Він присвячений билинам, легендам і міфам про місто, історія якого нараховує понад 13 віків, і саме тому отримав назву «Чернігів – місто легенд». Екскурсантів чекають несподівані «зустрічі» з богатирем Іллєю Муромцем та Солов’єм-розбійником, Мотрею Кочубей і княжною Чорною, а також таємничим ченцем Тарасієм з печер Св.Антонія.

Цей проект реалізують управління інвестицій і туризму Чернігівської міської ради, Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування та екскурсовод Іван Коцюра. Робота над маршрутом «Чернігів – місто легенд» від ідеї до презентації тривала понад два роки, адже організаторам довелося вивчити чимало художньої та краєзнавчої літератури, визначити головних героїв, створити їм костюми, скоординувати дії «аніматорів». Тривалість екскурсії складає близько 2 год. 20 хвил., вартість – 200 грн.

 

Персонажі легенд і переказів «оживають» завдяки юним аніматорам – учням вищезгаданого навчального закладу за спеціальністю «Агент з організації туризму». Їхні стилізовані під старовину костюми також були створені у стінах вищого училища побутового обслуговування. Постановку цього дійства допомогла здійснити режисер Ірина Дерейчук, а постановку трюків – керівник гуртка екстремального туризму Анатолій Антишко.

- Ми не ставили за мету на 100% відобразити історичну достовірність костюму того чи іншого періоду, адже маємо справу з образами, з легендами, з переказами,- пояснює один з головних ініціаторів цього проекту майстер виробничого навчання групи «Агент з організації туризму» Світлана Синиця. - Одні герої нібито підсумовують розповідь екскурсовода, інші – вриваються в неї. Наша мета – зацікавити туриста легендою чи переказом, включили його уяву, почуття, зорове сприйняття матеріалу. Гадаю, такі екскурсії, в першу чергу, будуть цікаві школярам.

За словами Світлани Синиці, місце проведення для проведення маршруту – мальовничі Болдині гори – були обрані не випадково. По-перше, вони вдало розташовані географічно – це також історичний центр, але людей тут менше, ніж, скажімо, на Валу. По-друге, звідси відкривається чудова панорама на Вал, на Єлецький монастир. По-третє, ця місцевість має особливу ауру, таємничість, саме тут колись знаходилися святилища язичників, а потім з’явився унікальний печерний монастир.

- Ми завжди підтримуємо проекти, які створюють позитивний туристичний імідж нашого міста, приваблюють гостей, а також надають можливість вибрати той чи інший цікавий туристичний продукт, - пояснює участь міської влади у цьому проекті керівник Туристично-інформаційного центру Тетяна Коржинська. - Такі проекти важливі, але робити їх дуже складно. Працювати на в’їзд значно складніше, ніж на виїзд, адже треба врахувати безліч аспектів: концепція, шляхи реалізації, пошук спонсорів і партнерів.

Екскурсовод Іван Коцюра висловив сподівання, що маршрут «Чернігів – місто легенд» користуватиметься попитом, тому що люди втомилися від екскурсій лекційного характеру. Туристи прагнуть відпочити, сфотографуватися з історичними персонажами, отримати нові враження. Багато хто з них бачив не лише Турцію, а й Рим, Париж, Венецію. Тож їм потрібно щось оригінальне, якесь дійство.

- Костюмована екскурсія допоможе «оживити» наші історичні пам’ятки, наше культурне надбання, - поділився Іван Коцюра. - Нещодавно я проводив екскурсію по Валу, ми стояли біля Спасо-Преображенського собору, і одна з дівчат каже: «Уявіть, як було б чудово, якби зараз із собору вийшов князь літописних часів!» І це справді чудово б проілюструвало мою розповідь.

- Наприклад, в Петербурзі чи не біля кожного палацу можна побачити «Петра І», «Катерину ІІ», князя Потьомкіна, графа Орлова й навіть фельдмаршала Кутузова. А чому б у нас на Валу не сфотографуватися з князем Мстиславом Хоробрим? Якщо продовжувати цю тему, то чому б не сфотографуватися з Мотрею Кочубей біля будинку полковника Полуботка на Валу? Чи з княжною Чорною – біля кургану Чорна могила? Чи з Іллею Муромцем на Болдиній горі? Тож ідей для подальшого розвитку туристичної сфери в Чернігові – не бракує!

Замовити екскурсію на маршруті «Чернігів – місто легенд» можна за номером: (0462) 97-34-04, 777-021, (093) 55-26-217.

Приємних вам вражень!

{jcomments on}


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next