Сьогодні: 19.07.2024
banner468x60

Про кредиторську заборгованість в процесі ліквідації редакції

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Ігор ФЕДОРЕНКО. «Наша редакція в процесі ліквідації. Коштів у редакції немає,  а те майно, яке є, навряд чи можна реалізувати. Як бути в такій ситуації з кредиторською заборгованістю?».

   – Під час проведення заходів щодо ліквідації юридичної особи, після закінчення строку для пред’явлення вимог кредиторами, ліквідаційна комісія складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, перелік пред’явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.

Задоволення вимог кредиторів, у тому числі за податками, зборами, єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншими коштами, що належить сплатити до державного або місцевого бюджету, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, провадиться у порядку черговості:

1) у першу чергу задовольняються вимоги щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю, та вимоги кредиторів, забезпечені заставою чи іншим способом;

2) у другу чергу задовольняються вимоги працівників, пов’язані з трудовими відносинами, вимоги автора про плату за використання результату його інтелектуальної, творчої діяльності;

3) у третю чергу задовольняються вимоги щодо податків, зборів (обов’язкових платежів);

4) у четверту чергу задовольняються всі інші вимоги.

Вимоги однієї черги задовольняються пропорційно сумі вимог, що належать кожному кредитору цієї черги. Кожна окрема вимога кредитора розглядається ліквідаційною комісією, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.

Законом України «Про кредитні спілки»  № 3254-IX від 14.07.2023 було викладено в новій редакції частину третю статті 110 Цивільного кодексу України, згідно з якою, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, передбачені Кодексом України з процедур банкрутства. Ліквідаційна комісія (боржник) повинна подати до господарського суду заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство. Але частина 5 статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства передбачає, що боржник подає заяву до господарського суду за наявності майна, достатнього для покриття витрат, пов’язаних з провадженням у справі, якщо інше не передбачено цим Кодексом. З чого можна зробити висновок: при відсутності коштів і майна для покриття витрат, пов’язаних з провадженням справи у суді, звертатися до суду немає потреби.

Подальше вирішення питання кредиторської заборгованості буде відбуватися у відповідності до частини 5 статті 112 Цивільного кодексу України: «Вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується, вважаються погашеними».

Консультації надаються в рамках виконання проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіареформам та розвитку регіональної журналістики».

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next