Сьогодні: 19.07.2024
banner468x60

Про відмову місцевої ради акредитувати журналістів

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Ігор ФЕДОРЕНКО. «Чи може місцева рада відмовити журналістам в акредитації?»

 – Норми, які регулюють акредитацію журналістів, наведені в статті 26Закону України «Про інформацію». Передбачений цією статтею порядок акредитації журналістів поширюється також на інших працівників суб’єктів у сфері медіа, які професійно збирають, одержують, створюють, редагують, поширюють і займаються підготовкою інформації для медіа.

   Акредитація має на меті створення суб’єктом владних повноважень сприятливих умов для здійснення журналістами професійної діяльності для забезпечення права громадськості на одержання інформації через медіа. Якщо суб’єкт владних повноважень визначить порядок акредитації, він підлягає оприлюдненню.

Суб’єкти владних повноважень, що здійснили акредитацію журналістів, зобов’язані сприяти провадженню ними професійної діяльності; завчасно сповіщати їх про місце і час проведення сесій, засідань, нарад, брифінгів та інших публічних заходів; надавати їм інформацію, призначену для медіа; а також сприяти створенню умов для здійснення запису і передачі інформації, проведення інтерв’ю, отримання коментарів посадових осіб. Журналіст зобов’язаний дотримуватися встановлених суб’єктом владних повноважень правил внутрішнього трудового розпорядку, не перешкоджати діяльності його службових та посадових осіб.

Акредитація журналіста здійснюється безоплатно на підставі його заяви або подання суб’єкта у сфері медіа.

У заяві, поданій журналістом, зазначаються:

– прізвище, ім’я та по батькові;

– адреса;

– номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти (за наявності).

До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу та засвідчують її професійну належність. У поданні суб’єкта у сфері медіа зазначаються:

– повне найменування;

– вид медіа;

– ідентифікатор у Реєстрі суб’єктів у сфері медіа;

– адреса;

– адреса електронної пошти (за наявності), номер засобу зв’язку;

– прізвище, ім’я та по батькові журналіста, стосовно якого вноситься подання.

До подання додаються копії документів, що посвідчують особу.

В разі подання усіх документів вам  не може бути відмовлено в акредитації.

Припинення ж акредитації журналіста суб’єктом владних повноважень може бути  у разі:

– подання журналістом відповідної заяви;

– неодноразового грубого порушення журналістом обов’язків, визначених в частині 6 статті 26Закону України «Про інформацію».;

– звернення суб’єкта у сфері медіа, за поданням якого здійснена акредитація.

У рішенні про припинення акредитації зазначаються посадова особа чи службова особа (суб’єкт владних повноважень), яка прийняла відповідне рішення, дата прийняття рішення, підстава для прийняття рішення та порядок його оскарження. Письмове повідомлення про припинення акредитації видається або надсилається суб’єкту у сфері медіа або журналісту впродовж п’яти робочих днів з дня прийняття відповідного рішення. Рішення про припинення акредитації може бути оскаржене до суду у встановленому порядку.

Звертаю увагу, що відсутність акредитації не може бути підставою для відмови у допуску журналіста на відкриті заходи, що проводить суб’єкт владних повноважень.

Консультації надаються в рамках виконання проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіареформам та розвитку регіональної журналістики».

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next