Сьогодні: 24.02.2024
banner468x60

Про застосування РРО при продажу газет

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу  Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Виникло запитання – чи потрібно нам застосовувати РРО для продажу газет у місцевих магазинах і торгових точках?».

   – Відповідно пункту 10 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій і розрахункові книжки не застосовуються  при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу за відсутності продажу підакцизних товарів та технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, а також при продажу жетонів та проїзних квитків у касах метрополітену.

   У випадку, коли продаж в роздріб в магазинах і торгових точка буде здійснюватися не вашою редакцією, а торгівельними підприємствами та підприємцями, ви будете відпускати газети оптовими партіями і можете отримувати оплату на свій розрахунковий рахунок. При отриманні коштів на банківський рахунок немає потреби застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

Також ваша редакція продає газети як продукцію власного виробництва відповідно до основного виду економічної діяльності КВЕД – 58.13 – видання газет, яке може бути здійснене як у друкованому, так і в електронному вигляді, у т.ч. в мережі Інтернет. На цей випадок пункт 1 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає, що реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій і розрахункові книжки не застосовуються: «при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання». Газета і є «продукцією власного виробництва». При здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій і розрахункові книжки не застосовуються. Під винятки, наведені в цій статті, друковані видання не підпадають.

Таким чином, у вашому випадку реалізація газет може здійснюватися без застосування реєстратора розрахункових операцій.

Консультації надаються в рамках виконання проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики».


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next