Сьогодні: 24.02.2024
banner468x60

Про правомірність відсилання до відкритих джерел у відповідь на запит про надання інформації

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу  Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Редакція направила запит про надання публічної інформації, на який міськрада відповіла, що ця інформація розміщена на Prozorro та сайті ради. Чи зобов’язана рада надати нам відповідь, якщо інформація справді є на їхньому сайті?».

– Незважаючи на наявність інформації, за отриманням якої ви зверталися, на веб-ресурсах ради або сайті Prozorro, інформацію на ваш запит вам повинні  надати.

Ваше право на отримання інформації ґрунтується на частині 2 статті 34 Конституції України: «Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір». А також на приписах наступних статей Закону України «Про інформацію»:

– частина 1 статті 5 – «Кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів»;

– частини 2 статті 7 – «Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації. Суб’єкт інформаційних відносин може вимагати усунення будь-яких порушень його права на інформацію».

 На приписах наступних статей Закону України «Про доступ до публічної інформації»:

 – пункт 1 частини 1 статті 3 – «Право на доступ до публічної інформації гарантується обов’язком розпорядників інформації надавати і оприлюднювати інформацію»;

 – пункт 2 частини 1 статті 5 – «Доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію».

– пункт 1 частини 1 статті 12 – «Суб’єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є запитувачі інформації – фізичні, юридичні особи, об’єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб’єктів владних повноважень».

Розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну інформацію за запитами в порядку, передбаченому Законом України “Про доступ до публічної інформації”. Про цей обов’язок, зокрема, зазначено:

-​ у пункті 1 частини 1 статті 3 – право на доступ до публічної інформації гарантується обов’язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом;

-​ у пункті 2 частини 1 статті 5 – доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію;

-​ у пункті 6 частини 1 статті 14  – розпорядники інформації зобов’язані надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об’єктивність наданої інформації.

І головне, такий випадок прямо передбачений частиною 2 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», згідно з якою відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Враховуючи наведене, ненадання вам інформації на запит і відсилання до відкритих джерел, у вашому випадку до веб-ресурсів, є протиправним, таким, що суперечить вимогам чинного законодавства України і порушує ваше право на отримання інформації.

   Консультації надаються в рамках виконання проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики».

   Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next