Сьогодні: 24.02.2024
banner468x60

Про реєстрацію в реєстрі видавців. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ.

На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. «Зареєстрували товариство з метою видання газети. Чи потрібно нам після набрання чинності Законом України «Про медіа» реєструватися в реєстрі видавців?».

   – Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції (далі – Державний реєстр) передбачений Законом України «Про видавничу справу». Державний реєстр ведеться з метою обліку суб’єктів видавничої справи в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, уповноваженим органом є Державний комітет телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо). Частиною другою статті 12 Закону України «Про видавничу справу» встановлено, що суб’єкти господарювання провадять діяльність у видавничій справі після внесення їх до Державного реєстру на підставі свідоцтва про внесення суб’єкта господарювання до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.

Реєстрація в Державному реєстрі здійснюється відповідно до «Порядку ведення Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р. № 135. Процедура реєстрації не складна, заява про внесення суб’єкта господарювання до Державного реєстру може бути надіслана на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.. Форми заяв є на сайті Держкомтелерадіо.

Хоча за відсутність свідоцтва про внесення суб’єкта господарювання до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції немає відповідальності, наявність відповідного свідоцтва необхідна в деяких випадках. Так, якщо ви будете мати намір розповсюджувати своє періодичне видання за передплатою,  ПАТ «Укрпошта» при укладенні договору та внесенні вас до «Каталогу видань України «Преса поштою» може вимагати від вас свідоцтво про внесення вашого підприємства до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.

Свідоцтво про внесення суб’єкта господарювання до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції видається на безоплатній основі та діє безстроково.

Консультації надаються в рамках виконання проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики». Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next