Сьогодні: 24.02.2024
banner468x60

Про проблеми з реєстрацією друкованого видання

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ.

На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

– На гарячу лінію надійшло запитання «Як тепер зареєструвати друковане видання?».

Останнім часом більшість запитань пов’язані з припиненням діяльності редакцій, тож бажаючим видавати газету дуже хочеться допомогти, але якщо зовсім коротко, то відповісти можна двома словами – наразі ніяк! Чому?

Пояснюю. 31 березня 2023 року набрав чинності Закон України «Про медіа», і право здійснювати реєстрацію у сфері друкованих медіа перейшло до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Відтак ситуація виглядає наступним чином – Мінюст вже не реєструє друковані медіа, а Нацрада їх ще не реєструє. Пунктом 37 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про медіа» передбачено, що Національна рада повинна затвердити нормативно-правові акти, зразки документів, передбачених законом, упродовж трьох місяців з дня набуття чинності законом. Реєстрація суб’єктів у сфері медіа буде можлива після затвердження нормативно-правових актів та форм заяв до них. І хоча в статті 63 Закону України «Про медіа» йде мова про добровільну реєстрацію друкованих медіа, але частина 3-я статті 124 передбачає, що на час, визначений частиною 1 статті 118 цього Закону, реєстрація суб’єктів у сфері друкованих медіа є обов’язковою і здійснюється в порядку, визначеному статтею 63 цього Закону. Видання та розповсюдження друкованих медіа без реєстрації  забороняється.

Ну а час, на який діє 124 стаття – з моменту визнання Верховною Радою України певної держави державою-агресором (державою-окупантом) та протягом п’яти років з дня прийняття Верховною Радою України рішення про скасування такого статусу. Якщо ж друковане видання буде виходити без реєстрації, Національна рада має право виносити припис суб’єкту у сфері друкованих медіа, що здійснює таку діяльність, з вимогою вжити заходів для реєстрації відповідного друкованого медіа. У разі ж невиконання вимог припису Національна рада приймає рішення про заборону видання та розповсюдження друкованого медіа. Але ж нормативних документів щодо процедури винесення припису, форми самого припису  теж ще не затверджено. Тож хоч ми і маємо заборону, але при виданні і розповсюдженні без реєстрації наразі єдина проблема – це неможливість співпрацювати з Укрпоштою.

   Консультації надаються в рамках виконання проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики».

   Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next