Сьогодні: 24.02.2024
banner468x60

Про отримання журналістських посвідчень

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. «Підкажіть, будь ласка, як отримати посвідчення журналіста? Громадська спілка зареєструвала журнал, і його журналістам потрібні посвідчення. Як нам бути?».

   – Діюча на момент цієї публікації примітка до статті 345-1 Кримінального Кодексу України зазначає, що: «Під професійною діяльністю журналіста у цій статті та статтях 171, 347-1, 348-1 цього Кодексу слід розуміти систематичну діяльність особи, пов’язану із збиранням, одержанням, створенням, поширенням, зберіганням або іншим використанням інформації з метою її поширення на невизначене коло осіб через друковані засоби масової інформації, телерадіоорганізації, інформаційні агентства, мережу Інтернет. Статус журналіста або його належність до засобу масової інформації підтверджується редакційним або службовим посвідченням чи іншим документом, виданим засобом масової інформації, його редакцією або професійною чи творчою спілкою журналістів».

Громадська спілка – це громадське об’єднання, засновниками якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи. Виходячи з того, що громадська спілка заснувала і здійснила державну реєстрацію друкованого видання, відповідно така громадська спілка повинна бути юридичною особою. Видача редакційного посвідчення журналіста ґрунтується на акті органу такої юридичної особи.Посвідчення – це документ, який засвідчує особу власника і надає його власникові певні права та обов’язки. Підставою видання редакційного посвідчення громадською спілкою може бути видання виконавчим органом цієї юридичної особи наказу про призначення працівника на посаду, пов’язану зі здійсненням відповідних функційЯкщо ваша громадська спілка не тільки засновник журналу, а також буде і його видавцем, то ніщо не перешкоджає видати відповідні посвідчення журналістам  своєї редакції. Також, якщо ваші журналісти є членами професійних чи творчих спілок журналістів, то такі спілки можуть видати їм посвідчення/прес-карту від цих організацій.

З набранням чинності Законом України «Про медіа» до Закону України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів” будуть внесені деякі зміни. Зокрема, передбачено, що документ, який підтверджує статус журналіста, має містити найменування та вид медіа, його ідентифікатор у Реєстрі суб’єктів у сфері медіа або найменування професійної чи творчої спілки, фото, прізвище, ім’я та по батькові журналіста, номер документа, дату видачі і строк його дії, підпис особи, яка видала документ.

   Консультації надаються в рамках виконання проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики».

   Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next