Сьогодні: 12.08.2022
banner468x60

Борисоглібський собор у Чернігові: скарби, таємниці, легенди

Про яскраві й маловідомі сторінки історії Борисоглібського собору в Чернігові поговоримо під час наступної зустрічі у рамках проекту «Чернігів - #МістоСили»

Чекаємо на всіх зацікавлених у п’ятницю, 8 липня, о 15.00, в приміщені ТІЦу – туристично-інформаційного центру по вул. Шевченка. Свої лекції для вас готують завідувачка відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”, кандидат історичних наук Ольга Травкіна та завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології заповідника Андрій Глухенький.

Ольга Травкіна розкаже про родзинки Борисоглібського собору - пам’ятки архітектури ще домонгольського періоду та приділить особливу увагу унікальному музейному експонату - срібним з позолотою царським вратам з іконостасу Борисоглібського собору.

Самі ці врата датують поч. XVIII ст, з ними пов’язані цікав легенди. Нібито вони зроблені зі срібного ідола. «Уперше в кінці XVIII ст. цю легенду записав Опанас Шафонський у своєму відомому описі чернігівського намісництва, - пояснює дослідниця. - Він розповідає: коли рили котлован для дзвіниці колегіуму, нібито знайшли срібного ідола. Його здали на переплавку, а потім з того металу зробили срібні врата. Був той ідол давньоруський чи ні – Шафонський не вказав. Уже в новітні часи проводився спектральний аналіз металу. Дослідники визначали його склад, щоб встановити, чи дійсно царські врата зроблені з ідола». Зацікавилися?

Андрій Глухенький розкаже про взагалі маловідому сторінку духовної історії - діяльність релігійної громади Української автокефальної православної церкви у м. Чернігові у 1920-1930-х роках). Його лекція називається – «Провісники духовної єдності України». В той час Борисоглібський собор був кафедральним храмом Чернігівської єпархії УАПЦ, де служив архієпископом Іван Павловський (у 20-х роках ХХ ст.). Науковець приділить увагу трагічним долям єпископів та священиків УАПЦ, що служили у м. Чернігові та були репресовані органами радянської влади.

Запрошуємо усіх зацікавлених! Для участі просимо зареєструватися за ном.: 066-304-89-87 (вайбер), 097-087-00-10 (телеграм) або листом на електронну пошту: victoriasydorova@gmail.com

Лекція науковців Заповідника «Чернігів стародавній» - друга зустріч у рамках проекту «Чернігів - #МістоСили». Перша проходила у форматі чаювання в храмі Св. Катерини та бесіди з настоятелем – о. Романом Кіником. Учасники дізналися про волонтерську діяльність громади ПЦУ, поговорили, як вони пережили складний період – облогу Чернігова військами рф, які духовні уроки отримали. Проект має на меті підтримку чернігівців, які працюють у сфері «людина-людина», тобто волонтерів, медиків, психологів, педагогів, соцпрацівників.

Проект «Чернігів - #МістоСили» реалізується у рамках програми «Діалог» центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас».


  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next