Сьогодні: 23.11.2024
banner468x60
×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 63

 

Чернігівські журналісти ознайомилися з роботою найбільшого ринку Північної України


«Новий формат українського ринку» - такою була тема прес-туру, що відбувся 15 вересня з нагоди старту нового торговельного сезону. Мова йшла про проблеми, досягнення та перспективи розвитку ринкового комплексу «Нива» - найбільшого ринку на півночі України, а також про нові сервіси для підприємців і покупців. З представниками ЗМІ поспілкувалися директор РК «Нива» депутат Чернігівської міської ради Олег Мороз, керівник Інтернет-проекту www.map.cn.ua Олександр Литвиненко та підприємець Наталія Зубок.

 

Як повідомив журналістам Олег Мороз, ринок «Нива» має ряд суттєвих переваг порівняно з іншими ринками. Одна з них - безплатне паркування та цілодобові стоянки для тих, хто приїхав на власному транспорті. Звідти й почалася наша екскурсія. Журналісти побачили, що останніми роками на ринку відбулася масштабна реконструкція. З’явилися нові комфортні місця для торгівлі. Це бутіки, торговельні місця з ролетами, павільйони, кіоски, прилавки. На сьогодні діють понад 1500 обладнаних бутіків, їх кількість зростатиме за рахунок реконструкції не вкритих дахом торговельних місць. 

Перспективи зачарованої Десни для рекреації,

розвитку туризму і судноплавства

 

Цю тему обговорювали в обласному Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища під час круглого столу. Участь у цьому заході взяли представники Деснянського басейнового управління водних ресурсів, Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області, Головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Чернігівської ОДА, Чернігівського обласного гідрометеорологічного центру та інші.

З’ясувалося, що головна водна артерія Чернігівщини має чимало проблем. Зокрема, річка поступово міліє, змінює русло та розмиває береги. На її стан впливають люди: забруднюють чи забудовують береги. Аби врятувати Десну, потрібні значні кошти. Хто ж є «господарем» Десни й, врешті-решт, відповідає за неї, - намагалися з’ясувати чиновники, журналісти та представники громадськості.

Чи є водний туризм на Чернігівщині?

 

Сплав на плотах по зачарованій р. Десна — одна з туристичних родзинок Чернігівського регіону — переконалися представники ЗМІ під час «водного» прес-туру 25 травня. Переваги такого виду активного відпочинку чернігівські журналісти відчули на собі. Про ситуацію щодо розвитку водного туризму на Чернігівщині докладно розповів Сергій Провозін — представник об’єднання «Кластер водного туризму в Чернігівській області, почесний працівник туризму України.

Думками щодо зазначеної теми поділився також депутат обласної ради доктор економічних наук, ректор ЧДТУ Сергій Шкарлет: «Для розвитку в’їзного туризму на Чернігівщині є всі передумови! Це і чудова природа, і цікава історична спадщина. Однак наш регіон треба популяризувати, треба більше розповідати про можливості відпочинку на Десні, про екотури та етнотури, адже кожне село на Поліссі має свою родзинку, - це те, що викликає зацікавлення іноземців. Якщо не робити цього цілеспрямовано, нічого не буде!»

 

«Суперкубок-2010» з дворового футболу

виборола команда «Гамма»!

 

23 квітня на полі СК«Хімік» пройшла урочиста церемонія відкриття сезону «Весна-Осінь 2011» Чемпіонату Чернігова з футболу 8х8 (так званого дворового футболу). У напруженому двобої між найкращими командами минулого року - Чемпіоном вищої ліги та володарем Кубку 2010р. командою «Гамма» та срібним призером вищої ліги командою «Ремзавод» фортуна була на боці «Гамми». 

Матч за «Суперкубок» підбив підсумки в сезоні 2010 року і дав старт новому сезону. З напутніми словами до гравців звернулися Президент міської асоціації футболу 8х8 Богдан Ткаченко, начальник відділу з фізичної культури та спорту Олександр Стецько, генеральний директор ВАТ «Кондитерська фабрика «Стріла» В’ячеслав Заїка (це підприємство - генеральний спонсор Чемпіонату Чернігова з футболу 8х8), представники команд – учасниць змагань.

Чернігівські митці запрошують на акцію «Арт-МайданЧиК»!

30 квітня у сквері біля світломузичного фонтану (відомого чернігівцям як сквер з «Жабками») люди різного віку та соціального статусу – від студентів і старшокласників до пенсіонерів - представлять плоди свого натхнення, творчості та праці. Вперше в Чернігові за ініціативою громадськості відбудеться культурно-мистецька акція «Арт-майданЧиК». Її підготовку веде творча група у складі майстрів – професіоналів і аматорів. Всебічну допомогу надає Чернігівський туристично-інформаційний центр.

 

За словами організаторів, у програмі акції - виставка-ярмарок сувенірів і подарунків ручної роботи. На даний момент про свою участь заявили  10  установ і організацій (інтернет-магазин “Лавка ремесел”, магазин-студія “Макош”, салон-студія “Писана торба”, КМЦ “Інтермеццо”, міське об’єднання інвалідів “Шанс”, обєднання майстрів “Золотий сад”, “Арт-студія” Ольги Краснопольської, Будинок школяра Чернігівського району, обласна організація Спілки майстрів та інші) — кожна представлятиме вироби 5-10 майстрів. А також формується перелік окремих учасників. Їх уже понад 30. Дехто вперше наважився виставити свої вироби.

 

В Чернігові стартує чемпіонат з дворового футболу!

 

16 квітня відбулася головна передсезонна зустріч капітанів команд, що зареєструвалися для участі в Чемпіонаті Чернігова з футболу 8х8 (так званого дворового футболу, який можна назвати соціальним видом спорту, і який популяризує здоровий спосіб життя серед молоді, в тому числі – з соціально незахищених і неблагополучних родин). Цього року змагання відбудуться завдяки фінансовій підтримці кондитерської фабрики «Стріла». До речі, команда цього підприємства боротиметься за перемогу у вищому дивізіоні Чемпіонату.

Як повідомив присутнім Президент міської асоціації футболу 8х8 Богдан Ткаченко, участь у змаганнях візьмуть понад 30 команд. Майже половина з учасників – новачки. Під час Чемпіонату відбудуться чемпіонат вищої ліги, чемпіонат І ліги, змагання за Кубок Чернігова та за Суперкубок. До речі, старт сезону «Весна-Осінь 2011» відбудеться вже 23 квітня о 13.00 на полі СК«Хімік». За Суперкубок поборються найкращі команди минулого року: Чемпіон вищої ліги та володар Кубку-2010 - команда «Гамма» та срібний призер вищої ліги команда «Ремзавод».

 

Творча дитяча студія «Седнів фантазує» розвивається

завдяки проекту «Моє цікаве дозвілля»

 

Картини, створені за допомогою круп, шкірки апельсинів, яєчної шкаралупки, вермішелі, ниток, а також тіста (це так звана тістопластика) створюють вихованці студії «Седнів фантазує». Побачити ці роботи мали змогу чернігівські журналісти під час прес-туру до Седнева, що пройшов 14 квітня. Ази живопису та декоративно-вжиткового мистецтва дівчатка та хлопчики опановують під керівництвом талановитої місцевої художниці Світлани Черниш. Окрім цього, вони працюють з сучасними матеріалами, вигадують нові технології.

 

Студія «Седнів фантазує» - філіал Комунального позашкільного навчального закладу „Будинок школяра”. Про його діяльність у Чернігівському районі розповіла директор цього закладу Олена Попок. Так, на базі «Будинку школяра» у різних селах діють 18 різноманітних гуртків художньо-естетичного, декоративно-прикладного, технічного напрямку. Заняття в них ведуть досвідчені педагоги. Навчання – безкоштовне для дітей. Упродовж навчального року ці гуртки відвідують понад 300 учнів.

 

Чи комфортно людям, які мають проблеми зору чи взагалі сліпі, пересуватися Черніговом, долати пішохідні переходи, користуватися громадським транспортом тощо? Це ризиковано для життя! Такого висновку дійшли учасники акції «Крок до світла», яка пройшла в нашому обласному центрі 24 березня з ініціативи благодійної організації «Аратта» та Медіа-центру «Моє місто». Її учасниками стали депутати міської ради, громадські лідери, журналісти.

Про те, як працює система профтехосвіти в нашій області, які зміни чекають цьогорічних абітурієнтів, які нові професії їм можна буде обрати, йшла мова в ході прес-туру до Чернігівського професійного будівельного ліцею, що відбувся 11 березня. На запитання журналістів надали відповіді начальник відділу профтехосвіти управління освіти і науки Чернігівської ОДА Володимир Глузд та в.о. директора будівельного ліцею Михайло Гавриленко.

Діти з вадами зору мають право жити повноцінним життям


Експериментальний проект у галузі освіти та виховання дітей з вадами зору буде запроваджений на Чернігівщині та в Донецькій області. Мова йде про інклюзивну освіту, коли діти з особливими потребами (в даному випадку – сліпі та слабо зрячі) навчаються у загальноосвітніх школах разом з іншими, а не ізольовано в інтернатах чи спеціалізованих класах.

 

Водночас роз’яснювальна робота буде проводитися з батьками таких дітей, аби вони повірили в їх потенціал та почали активніше відстоювати їх права.

На жаль, до людей з інвалідністю в Україні продовжують ставитися як до неспроможних добре навчатися, працювати, адекватно діяти у суспільстві. Дітей з інвалідністю звикли приховувати від суспільства. Багато таких дітей з раннього віку мають жити окремо від батьків у спеціалізованих закладах.

  • АНОНСИ ПОДІЙ
  • ПОПУЛЯРНЕ
  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next